Tak čo? Dosiahol som v roku 2015 tie mega ciele?

Taak tohto článku som sa aj trošku obával. Predsalen vyjsť s kožou na trh po viac ako pol roku neaktualizácie blogu a s rekapituláciou takto vysoko nadstavených cieľov (ak ste nečítali článok s mojimi cieľmi, tak ho nájdete tu ), to chce gule (alebo nie?).

Dokopal som sa k tomu až teraz na Filipínach. Sediac v útulnej reštaurácii na panenskom ostrove Bantayan idem teda s kožou von.

1. Dvojnásobne zvýšiť zisky – Finančné zisky vo firme sa nám podarilo zvýšiť a to minimálne dvojnásobne. Vďaka tomu už nemusím obávať, ako každý mesiac pošlem výplaty 2 extra šikovným kolegynkám, odmeny redaktorom, programátorom, zaplatím odvody, DPH-čku a ešte mi aj niečo zostane na ďalšie investície do vývoja.

Bolo by to síce najjednoduchšie  zbierať peniaze na účte, naštastie si pamätám hlavné tajomstvo úspešných firiem Tonyho Robbinsa “INOVÁCIE + MARKETING” Takže inestovať naspäť atď.

PS: Paradoxne bol toto najjednoduchší cieľ (aj vďaka tímu, aký sme s Luckou vo Fitshakeri vytvorili). Zo srdca všetkým ďakujem!

2. Kúpa nového rodinného domu – Podarilo sa! Ešte pred odchodom na Filipíny sme podpísali zmluvu na stavbu rodinného domu. (komplet projekt aj s 8-árovým pozemkom)

3. Vydať svetový bestseller – Toto sa nám teda nepodarilo, ale ani sme sa o to nepokúsili :-(. Žiaľ nezostal nám na to čas a tento cieľ sme teda posunuli až na ďalší rok. Podarilo sa nám však dostať do absolútnej slovenskej TOPky s našimi knihami z kolekcie Z fitka do kuchyne. A okrem toho je jedna z našich kníh a to Fitness diár druhá najpredávanejšia kniha roka 2015 na Martinus.sk (aj keď sme s predajom začali len počas októbra) BTW ak poznáte niekoho, kto má skúsenosť s vydávaním tlačených kníh v zahraničí, napíšte mi 🙂

4. Cvičiť každé ráno 5x týždenne. Waaau, tak toto vyšlo! Ja som si vážne celý čas  myslel, že tu mám číslo 7x. Keď boli dni ako nedeľa, alebo som proste nestíhal, či len nemal chuť, tak mi bolo ľúto, že môj plán neplním na 100%. No s určitosťou môžem povedať, že 5x do týždňa sme cvičili 🙂

5. Vstávať o 7:00 ráno – V podstate je tento cieľ  trošku diskutabilný, lebo aj keď to väčšinou vyšlo, niekedy proste okolnosti nedovolili vstať v tomto čase (neskorý odchod do postele predošlú noc). Ale až dokiaľ sme v októbri neodišli do španielskej Malagy na mesiac, tak sme tento čas dodržovali. Hádaj prečo.

Brutálne prekvapenie prišlo hneď v prvé ráno. Budík na siedmu, oblečenie na cvičenie na pláži pripravené a HOP, človek nevidí ani za roh. Slnko tu totiž vychádzalo min. o 2 hodin neskôr ako u nás. Takže svitať začalo niečo až pred pol deviatou. Nie je to extra zážitok cvičiť ráno v obývačke a navyše po tme, a pri pomyslení, že sa nachádzate na najslnečnejšom mieste Španielska. Radšej sme si teda pospali ešte a šli cvičiť do fitka, alebo na pláž po svitaní.

……

A čo bude ďalej? Noo predsa ďalší rok, nové výzie, nové výzvy. Už teraz viem, že to bude TOP rok. Ale teraz si už ciele nechám pre seba, resp. pre náš tím 🙂 Nie sú už len v mojej hlave, ale pekne napísané na tabuli.

Tieto cieľ som nedosiahol len tak. Vyžadovali tvrdú prácu a časté sebazapieranie. Ale bez toho by to možné naozaj nebolo. Tak ako tento chlapček, ktorý ťahal svoj "koráb" po celej pláži. Ktovie aký mal cieľ, no ľahké to nebolo, často padol od únavy do piesku, ale vždy sa postavil a ťahal ďalej.

Tieto cieľ som nedosiahol len tak. Vyžadovali tvrdú prácu a časté sebazapieranie. Ale bez toho by to možné naozaj nebolo. Tak ako tento chlapček, ktorý ťahal svoj “koráb” po celej pláži. Ktovie aký mal cieľ, no ľahké to nebolo, často padol od únavy do piesku, ale vždy sa postavil a ťahal ďalej.