Moje ciele do konca roka 2015

Hneď ísť do akcie! To je azda to najdôležitejšia vec, ktorú si človek môže z biznis a marketingových kníh, či vzdelávacích seminárov odniesť. Tak som sa teraz v noci po príchode zo semináru Tonyho Robbinsa na hotel rozhodol dať dokopy článok, kde si nielen sám pre seba poznačím ciele, ale rovno ich aj zverejním 🙂

Ak toto pravidlo nepoznáte, tak  pri dosahovaní cieľov (alebo odstraňovaní  návykov ako napr. fajčenie) veľmi dobre pomáha, ak o tomto cieli hovoríte s ostatnými ľuďmi. Nezostane to len vo vašej hlave, ale bude vás strašiť myšlienka, aká to bude hanba ak svoje ciele nedodržíte a budete tak pred ostatnými slaboch.

Najviac pomáha, ak si tieto ciele napíšete v prítomnom čase, ako keby sa práve udiali. Je XY dôvodov, prečo táto metóda funguje najlepšie. Skúsim pre lepšie vysvetlenie použiť jedno prirovnanie nášho učiteľa Jógy z Johannesburgu – Je dôležité naladiť váš mozog na rovnakú frekvenciu, akú majú vaše ciele.  Podobne ako keď ladíte rádio – nejakú chvíľku bude chrčať, až pokým sa vám nepodarí konečne naladiť  tú správnu stanicu. Minulý rok som túto metódu použil pri nastavovaní cieľov a aj som si ich splnil. Rovnakou metódou idem na to aj teraz:

MOJE CIELE DO KONCA ROKA 2015

  1. Prekonal som dvojnásobné zvýšenie svojich ziskov
  2. Mám dostatočnú finančnú rezervu na kúpu nového rodinného domu
  3. Oslavujeme s Luckou, že naša kuchárska kniha Z fitka do kuchyne je svetovým bestsellerom (podľa rebríčkov Amazon.com, alebo NY Times)
  4. Pravidelne 5x do týždňa začínam deň deň silovým cvičením
  5. Vstávam už o 7:00 (viem, že tento cieľ môže vyzerať vtipne, ale náš denný harmonogram nám len ťažko dovoľuje ísť spať pred polnocou, a tých 7 hodín na spánok potrebujem)

Som v životnej fáze, kedy je jednou z mojich priorít zarábanie peňazí a to z dôvodu, že čím VYŠŠÍ PRÍJEM mám, tým VIAC ĽUĎOM dokážem pomôcť. Aj to som si počas tohto víkendu uvedomil. Presne to je moje životné poslanie, ktoré ma napĺňa.

Som maximálne presvedčený o tom, že sa mi podarí tieto ciele splniť. Minuloročné som mal zapísané na veľkej tabuli na stene a splnil som si ich pomerne rýchlo. Som zvedavý ako sa mi to podarí s týmito.

“Či si nemyslím, že to bude náročné?” Na to mám jasnú odpoveď “Nič v živote nie je zadarmo, každý úspech si treba odmakať”. Preto už teraz viem, že zvyšok tohto roka bude parádna jazda. Tak mi držte palce! 😉

PS: Alebo mi chcete trošku pomôcť? Pomôžte mi vymyslieť nejaký osobný trest, čo mám urobiť ak by som si tieto ciele náhodou nesplnil. Potom ho na tomto blogu v januári 2016 aj fotograficky zdokumentujem. 🙂