Kedy je ten správny čas na zmenu?

Bolo to koncom minulého roka, keď som sa rozhodol zastaviť…a obzrieť sa. A urobiť to najdôležitejšie rozhodnutie v mojom živote.

Ako teda vyzeral môj život do decembra 2013?

Narodenie, škôlka, škola, gympel, výška, práca, práca, práca, cez leto dovolenka v Chorvátsku, deti, ešte viac práce, odchod do dôchodku v 85-ke, smrť…….Hmmmm, niečo sa mi tu nezdá. Ahaa, prepáčte, pomýlil som sa. Takto by vyzeral môj život, keby v roku 2013 neurobím jednu významnú zmenu. Ale poďme pekne po poriadku.

V prvom rade ďakujem Bohu, rodičom a trošku aj sebe, že som jeden zo šťastlivcov, ktorí nemuseli pre svoju obživu dennodenne v deravých, sivo-modrých montérkach preosievať piesok počúvajúc nadávky spolupracovníkov na kuchárske umenie manželiek (Uff, nechal som sa uniesť spomienkami na brigádu zo študentských čias). Posledné tri roky som mal úžasnú a kreatívnu prácu pre portál Profesia.sk (pozícia Copywriter, neskôr Senior) s obrovskou podporou vedenia a tým najlepším kolektívom.

Profesia a najlepší kolegovia na svete

Profesia a najlepší kolegovia na svete

Mojou náplňou bolo vymýšľať kampane na produkty, ktoré som dobre poznal a mal rád (čo je podľa mňa obrovská výhoda oproti práci v reklamke, kde si niekedy nútený vymýšľať kreatívu pre produkt, ktorý moc nemusíš). 15 výročie firmy, oceňovaný Testovač stánkov, Virálny inzerát na Santa Clausa. To je len zlomok z úspešných kampaní, za ktoré som bol zodpovedný. Každý deň v práci bol zážitok!

A tie benefity? „Áchhhh!“ Masáže priamo vo firme, preplatený domáci Internet a jazykové kurzy zadarmo, 13.plat, prémie, práca z domu, najnovší iPhone ako služobný mobil, voľno v deň narodenín, 2-dňový Profesia víkend…to zďaleka nie je všetko…no neodbočujme od témy článku.

Po práci som chodil domov, resp. do nášho 1-izbového bytíku v Ružinove, ktorý sme mali s priateľkou (pardón, teraz už snúbenicou) v prenájme. Rýchlo sme sa prezliekli (niekedy dokonca aj najedli) a vybrali do telocvične na Nevädzovej pripraviť všetko na hodinu Zumby, za ktorú som zodpovedný po organizačnej stránke (prenájom, marketing, účtovníctvo, pódium, ozvučenie atď). OK, OK, zase idem zbytočne do detailov.. Poďme ďalej.

Zumba dovolenka v Chorvátsku. Nájdeš ma? :-)

Zumba dovolenka v Chorvátsku. Nájdeš ma? 🙂

Super hodina tanečnej a usmievavej Zumby za nami, cesta domov. A konečne normálna večera a gaučová kultúra pri dobrom filme, s pohárom rosé v ruke. Ak si čakal takýto záver dňa, tak ma nepoznáš! Práca a ďalšia práca na www.zumba-party.sk (a niekedy aj pre Profesia.sk ) Čo to znamená? Vymýšľanie a realizácia rôznych aktivít (Zumba hodiny, pobyty, dovolenky, maratóny, marketing, Facebook, YouTube, atď)

Áno, stále som mal obrovskú radosť, že som v práci robil, čo ma bavilo, a dokonca sme s Luckou mali čas aj na vlastný biznis.

Áno, stále som sa tešil, že sa nevraciam domov po celodennom montovaní televízorov v neslávne známom Samsungu…

Nakrúcanie videí pre Fitshaker.sk

Nakrúcanie videí pre Fitshaker.sk

Ale keďže som mladý človek plný elánu, so stovkami nápadov, prečo si hneď nevymyslieť ďalšie projekty? Veď človek voľný čas nepotrebuje, všakže? A tu nastal kameň úrazu! Portál Fitshaker.sk a vydanie e-Booku „Z fitka do kuchyne, alebo čo jesť po cvičení a nepribrať“ sa ukázali ako tie dlho-očakávané pomyselné klince do rakvy tomuto životnému štýlu,(v tom najpozitívnejšom slova zmysle, ale vážne…veď čítaj ďalej) v ktorom aj pusa pre Lucku je mega luxus, kde pozdravenie vlastnej matky je len odvrknutím bežiac cez kuchyňu sadajúc k svojmu milovanému laptopu.

Rušenie stretnutí s kamarátmi, zvuk vypínajúceho sa notebooku často o tretej v noci (nezabúdajme, že ráno som musel vstávať do práce) S tým sa samozrejme spojil syndróm vyhorenia (pojem, ktorý naši rodičia vôbec nepoznajú), psychické vyčerpanie a…

„A dosť!“

Povedal som si a tipnite si čomu som dal zbohom? Samozrejme, že 8-hodinovému pracovnému času, ktorý ma naučil spoliehať sa na zamestnávateľa, ktorý mi každý mesiac vyrovnal mínus na účte, zaplatil zdravotku, odvody a ja som si mohol žiť fayn. Ale je v tom malý háčik „Ja nechcem žiť len fayn“

Začal rok 2014 a s tým aj môj (resp. náš) nový začiatok.

Možno teraz rozmýšľaš, čo bol pre mňa najväčší impulz, prečo s prácou skoncovať. Bolo ich vyše tucet (BTW vždy som chcel toto divné slovo použiť v texte :-)…) Ale odpoveď, ktorý bol ten najsilnejší poznám na 100% ! Pohľad do Luckiných zarosených očí prosiacich o viac lásky (na ktorú sme proste nemali čas) a toľko očakávanú ZMENU.

Kostarika trip 2014

Kostarika trip 2014

Dám vám radu: Za každých okolností robte to, čo milujete. Na smrteľnej posteli zatiaľ nikto neľutoval málo času stráveného v kancelárii. Ale neplnenie si snov a málo času stráveného s rodinou patrili medzi najčastejšie dôvody ľútosti

Takže o čom bude tento blog?

• tipy ako každé ráno nachádzať dôvody pre úsmev

• o cestovaní. Keďže momentálne sme na Kostarike, nejakými článkami prispejem aj z tejto úžasnej krajiny (BTW, vedeli ste, že Kostaričania sú najšťastnejší ľudia na Zemi?)

• tipy a rady ako úspešne rozbehnúť vlastný biznis vďaka Internetu

• o vloggingu a overených radách ako rozbehnúť úspešný YouTube kanál

• o affiliate marketingu

A hlavne! Nebuď ovcou. Nesnaž sa správať podľa toho, čo od teba očakáva okolie. Drž sa svojich snov.

A hlavne! Nebuď ovcou. Nesnaž sa správať podľa toho, čo od teba očakáva okolie. Drž sa svojich snov.

Môj cieľ je jasný: Ak čo i len jedného človeka inšpirujem k tomu, aby niektoré veci v živote zmenil, tak je moja misia s týmto blogom úspešná.